czwartek, 18 sierpnia 2016

3 blogi o szyciu warte polecenia #2

Kolejny raz zabieram Was na przegląd blogów szyciowych. Buszowanie po internecie w poszukiwaniu ciekawych blogów jest jak szperanie w sklepie z tkaninami. Gdy chcesz znaleźć coś konkretnego, zazwyczaj znajdujesz byle co. Prawdziwe perełki odnajduje się przypadkiem.

blog szyciowy

Zdradzę Wam tajemnicę, co tak naprawdę kręci mnie w szyciowej blogosferze. Wiele osób potrafi szyć. Zdarzają się takie, które robią to całkiem profesjonalnie i takie, które dopiero raczkują z igłą w dłoni. Gdy z autorem bloga znajduję nić porozumienia, poziom szycia schodzi na drugi plan. To sprawia, że wracam regularnie pod ulubione adresy stron. I nie jest to wyłącznie ciekawość!


Domowe szycie

http://www.domoweszycie.pl

 

Lubię gdy blog nie opiera się wyłącznie na wizualności. Chcę, by autor opowiadał mi o rzeczach, które stworzył, w taki sposób, bym mogła je sobie wyobrazić zanim je zobaczę. Chcę usiąść z autorem bloga przy wirtualnej herbacie i plotkować o szmatkach i przesuwaniu zaszewek na biuście. Mogę mieć to wszystko nie ruszając się z własnej kanapy nawet o krok. Bezczelnie wpraszam się wtedy do blogowego zacisza Kingi i odgrażam się, że będę wracać nie raz. 
Jest to zapewne nieudokumentowane, ale stawiam na to, że Kinga urodziła się z igłą z dłoni. Powołanie do szycia odkryła w sobie przypadkiem, umiejętności nabyła w tempie przyśpieszonym i osiągnąwszy krawiecką dojrzałość szyje nieustannie.
Przekonajcie się sami, że robi to świetnie!


Uszyta

http://uszyta.eu

 

Związek niestabilnej emocjonalnie osoby - jaką jest każda kobieta - z maszyną do szycia, która ma w sobie metalowe podzespoły zamiast współczucia, bywa trudny. Każda z nas zaliczyła twórczy kryzys i rozstanie z szyciem. Dla przykładu podam siebie, kiedy po nieudanym projekcie rozważałam wystawienie mojej maszyny na aukcji dodając w gratisie stertę pociętych w rozpaczy szmat i moje pokłute szpilkami palce.
I wtedy trafiłam do Uszytej. Z jej bloga kipi entuzjazm, posty czyta się z uśmiechem na twarzy, a pozytywną energię przenosi się do biurka z maszyną. Ta dziewczyna robi coś co bardzo cenię - napędza siebie i innych do działania. I wiem nawet w jaki sposób! Robi to nie dla publiki, nie dla poklasku, a dla siebie.


Marta szyje

http://martaszyje.pl

 

Perełka szyciowej blogosfery. Marta żałuj, że nie obsypuję tytułami i nie przyznaję nagród, bo na pewno zgarnęłabyś w moim rankingu niejedną z nich. 
Ten blog oczaruje każdą zwolenniczkę kobiecych ubrań w subtelnym wydaniu. Tutaj królują delikatne bluzki, sukienki na każdą okazję i uniwersalne spódnice. Elegancja połączona z dziewczęcym urokiem - tak określiłabym styl Marty.
Na blogu poznacie co to pełen profesjonalizm, krawiectwo przez duże K i niewymuszony luz, który udziela się czytelnikom. Czego chcieć więcej?


Blogować każdy może. Ale blogować i szyć może wyłącznie pasjonat. Ktoś, kto nocami szyje, za dnia fotografuje skończone ubranie, a przez kolejną noc skleca tekst. Ten opis idealnie pasuje do autorek trzech blogów, które koniecznie musicie odwiedzić.
Wpadajcie do dziewczyn, poznajcie ich pasję i dajcie się nią zarazić. Tylko bądźcie czujni! To uzależnia!

7 komentarzy:

 1. Wow, bardzo, bardzo się cieszę, że znalazłam się w tak doborowym towarzystwie :) dziękuję za to wyróżnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie Ci dziękuję za to wyróżnienie i te przemiłe słowa!! ❤ Jestem wzruszona i bardzo się cieszę, że lubisz do mnie zaglądać i dobrze się tam czujesz :))) Jeszcze raz ślicznie dziękuję 🌷 Pozdrawiam serdecznie, Kinga

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za inspiracje! Chętnie poczytałam sobie proponowane przez Ciebie blogi :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. A myślałam, że znam już wszystkie blogi o szyciu, hehe ;-) Cieszę się, że przez Twoje polecenie trafiłam do Marty i do Domowego Szycia :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za ten przegląd :) A dziewczynom gratuluję tak miłych słów i docenienia (zgadzam się z nimi w 100%:)) Pozdrawiam- dopiero raczkująca w szyciu i blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Urocze blogi! Będę zaglądać z pewnością!

  OdpowiedzUsuń
 7. Tych blogów jeszcze nie znałam, z przyjemnością będę je śledzić :)

  OdpowiedzUsuń

Piszę dla Ciebie, więc będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad w formie komentarza.

    /    t

Instagram