czwartek, 16 lutego 2017

Kolory podstawowe

Przełom w życiu mojego małego mężczyzny pociągnął za sobą konieczność przełamania barw monochromatycznych kolorami podstawowymi. Pretekstem do pokazania wielokolorowych spodni jest potrzeba ogłoszenia małych - wielkich zmian w życiu Krzysztofa!


Mieliśmy kilka prób pożegnania pieluszki. Próby te zaczynały się wielkim planem, poważną rozmową z nieletnim przedstawicielem naszej dynastii i wszystkie kończyły się fiaskiem. Krzysiek nie należy do tych dzieci, które słuchając pseudo wychowawczego wykładu rodzica, podzielonego na wstęp, zakończenie i to pośrodku, potulnie słucha i by wspomóc mózg w przyswajaniu informacji dłubie w nosie. O nie! Przy Krzysztofie należy cedzić słowa i artykułowany argumenty nader ostrożnie, gdyż nigdy nie wiesz kiedy je przetworzy i wykorzysta przeciwko tobie. Na nic zdały się prośby, błagania i korpo motywacyjne gadki o osiąganiu celu. W akcie desperacji posunęliśmy się nawet do korupcji i matactwa, przekupując go obietnicą lepszego jutra, osiągnięcia uznania w oczach innych dwulatków i oczywiście gratyfikacją w postaci ciastek. Krzysztof był nieugięty.
Miarka się przebrała na rutynowym przeglądzie podzespołów po chorobie. Podczas pogawędki z pediatrą, nasz syn - Krzysztof we własnej osobie - w trybie high volume poinformował wszystkich obecnych o fakcie pofolgowania tym poważniejszym potrzebom fizjologicznym w pieluchę. Dodając za chwilę:
- Mamo i cio telaz zlobimy?

Jak to co, synu? Sprawimy aby to był ostatni dzień w pieluszce.

Wstyd czy potrzeba zmian połączona z determinacją rodziców zadziałały. Słowo się rzekło i należało w nagrodę sprawić pierworodnemu nowe spodnie bez miejsca na pieluchę!

A skoro przebrnęliście przez ten długi wstęp o tematyce zgoła innej niż krawiectwo, opowiem co nieco o spodniach. Mają wyjątkowo prosty fason i co najistotniejsze układają się idealnie bez pieluszki. Uszyte są na miarę małego bohatera. Natomiast biało-czarne paski wymagały okraszenia ich garścią kolorów podstawowych.
Po co? Bo dla nas dorosłych wszystko jest szablonowe i schematyczne. Po prostu czarno - białe.
A czasem warto popatrzeć na świat oczami dziecka!
Jeśli chcesz być na bieżąco z każdym nowym wpisem na blogu zapisz się do powiadomienia e-mail! Link na pasku bocznym →
Nowe artykułu będą trafiały wprost do Twojej skrzynki! 

Nie zapomnij też polubić pastelovenitki na Facebooku i obserwować na Instagramie! Dzięki temu pozostaniemy w kontakcie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piszę dla Ciebie, więc będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad w formie komentarza.

    /    t

Instagram